Vázání a spojování

Lanové a provazové práce

Vážení zákazníci, upozorňujeme, že nemůžeme zpracovávat použité nebo materiály poskytnuté vámi. Děkujeme za pochopení.

Lana nehrdzaví, lana jsou lehká, lana vás udržují v bezpečí - a to nejen na vodě. Ve spolupráci s naším dlouhodobým a spolehlivým partnerem Gleistein vám poskytujeme chytrá a kompletní řešení pro všechny oblasti použití, vyrobená z nejlepších a dlouhotrvajících materiálů pro vaše individuální požadavky a specifické potřeby.

Klikněte zde pro více informací »

Lano

Nabízíme vám

Ve spolupráci s GLEISTEIN, jedním z největších výrobců provazů v Německu a Evropě, vám nabízíme službu vysoké kvality. Náš profesionální riggér Olaf Wegmann vyrábí ručně vyrobená výkonnostní lana s nejlepšími propleteními a spoji provazu.

Každé individuální provazování, které pro vás poskytujeme ve společnosti SVB, obsahuje podrobný návod na propletení. Potřebné nástroje jsou k dispozici v našem online obchodě. Buďte si vědomi skutečnosti, že výkonnostní lana, jako jsou VECTRAN, DYNA ONE a DISCOVER, potřebují posílené kotvy. Proto jsou ke standardním kotvám přidávány ocelové desky.

Jaké lano potřebujete?

Naše lanové práce jsou tradičně ručně vyráběny. Pošlete nám list s údaji o lanu vyplněný vašimi rozměry.


Propletení a provazování - tradiční řemeslo

Propletení a provazování je tradiční řemeslo, které je stále nezbytné a nelze ho nahradit žádnou moderní technologií. Ale co vlastně znamená termín "propletení"? Propletení je neroztržitelné a neroztrhnutelné spojení vláken nebo drátěných lan.

Jednotlivé prameny spletené spojují lana mezi sebou. Stabilita spoje je založena na tření a na jevech samozamknutí a poskytuje vyšší pevnost než původní lano. Rigger zná různé druhy propletení: oko-propletání, dlouhé propletání, krátké propletání a koncové propletání.

"Je vážným omylem zanedbávat myšlení na profesionálního riggéra", tvrdí Olaf Wegmann. Již 20 let je samostatným riggérem a profesionálem ve svém oboru. Nesprávně provedená propletení mohou snížit lámavou sílu lana až o 75%. V tomto případě se propletení ukazuje jako velmi užitečné: lano, které bylo propleteno, může odolat zatížení dvojnásobně vyššímu než lano s uzlem.

Mnoho jachet je vybaveno předimenzovanými lany, které jsou ve skutečnosti zbytečné a nákladné. Proto profesionální námořníci a závodníci znají výhody propletených lan a používají je k účinné úspoře váhy a peněz.

SVB vám pomáhá realizovat vaše projekty!

Vaše myšlenka je u nás v dobrých rukou - bez ohledu na to, jaký projekt máte na mysli, SVB má kompetentní plánovací pomoc a správný servis k realizaci všech vašich individuálních nápadů.

Nebojte se nás kontaktovat +49 (0)421-57290-0

Alternativní text k obrázku

Srovnání lámavých sil: propletení a očko škotového uzlu

Ø mm Lámavá síla propletení daN Lámavá síla očka škotového uzlu daN Ztráta síly
Gemini X 16 6 500 4 000 - 39 %
Tasmania 12 2 900 1 750 - 40 %
Dyna One® 16 20 500 4 500 - 78 %

Informace: daN = dekanewton, jednotka síly. 1 Newton = 0,102 kgf, 1 daN = 1,020 kgf (nebo kilopond, přibližně 1 daN (10 N) k 1 kg).