Lithiová lodní baterie / LiFePO4 / 100 Ah / 12 V

Na skladě zbývá pouze 5
Oznámení o doručení:
ks.
SVB Cena: 396,50 €
Uložíte: 16%
469,64 €
Včetně daně, bez dopravy.
ks.
396,50 € Včetně daně, bez dopravy.
Koupit
Číslo článku
31288
Modelno
51964
Popis
"Lithiová baterie"
Typ baterie
Lithium (LifePO4)
Kapacita
100 Ah
Provozní napětí
12 V
Bluetooth
Ne
Integrovaná tepelná podložka
Ne
Třída ochrany IP
IP65
Délka
35,2 cm
Šířka
17,4 cm
Výška
19 cm
Hmotnost
11 kg
Zamýšlené použití
Spotřební baterie, Servisní baterie, Solární instalace
Oznámení o doručení

Podrobnosti o produktu

Vysoce výkonná lithiová baterie (LiFePO4) pro použití v lodích a mobilních domech, kempech, větrných nebo solárních systémech mimo síť a dalších energeticky náročných aplikacích. Díky své mechanické a obvodové konstrukci ji lze použít jako náhradu nebo náhradní baterii za olověné akumulátory (takové baterie se nazývají drop-in baterie). Upozorňujeme však, že stávající nabíječka musí být vhodná i pro lithiové baterie.

Inovativní a integrovaný systém BMS chrání baterii před přepětím, zkratem, přetížením v důsledku příliš vysokých nabíjecích a vybíjecích proudů a před nadměrnou teplotou.

V případě potřeby větší kapacity lze paralelně zapojit až 4 tyto baterie (= 400 Ah). Až 4 tyto baterie lze také zapojit do série, což umožňuje jejich použití v rozvodech 24 V (2 jednotky), 36 V (3 jednotky) nebo 48 V (4 jednotky). POZNÁMKA: Nedoporučuje se kombinovat sériové zapojení s paralelním!

V porovnání s běžnými olověnými akumulátory má akumulátor LiFePO4 z hlediska využitelného výkonu o působivých 75 % nižší hmotnost. Kromě toho je životnost cca 10 let při správném používání přibližně 3krát delší než u olověného akumulátoru. Velkou výhodou lithiového akumulátoru navíc je, že máte k dispozici téměř celou jeho kapacitu. Ostatní typy akumulátorů by se měly vybíjet pouze do 50 %, jinak může dojít k nevratnému poškození. Tato baterie s dlouhou životností a bezúdržbová baterie poskytuje pozoruhodných 3000 cyklů nabití/vybití s hloubkou vybití 80 %, což je také mnohonásobně více než u běžných baterií.

Technické údaje:
Jmenovité napětí 12.8 V
Jmenovitá kapacita 100 Ah
Jmenovitý výkon 1280 Wh
Rozměry (v x š x h) 352 x 174 x 190 mm
Hmotnost 11 kg
Připojovací šroub M8
Cyklická životnost ≥ 3000 při 80 % DOD, při 25 °C
Samovybíjení ≤ 3 % za měsíc, při 25 °C
Nabíjecí napětí 14,6 V ± 0,2 V (vypočteno podle 3,65 V na článek)
Doporučený nabíjecí proud: 20 A (0,2C)
Maximální nabíjecí proud 50 A (0,5C)
Maximální vybíjecí proud 100 A (1C)
Max. Krátkodobý vybíjecí proud: 200 A (2C) < 3 sekundy
Vypínací napětí 10 V (vypočteno podle 2,5 V na článek)
Teplotní rozsah nabíjení 0 - 45 °C
Teplotní rozsah vybíjení -20 - 60 °C
Rozsah skladovacích teplot -10 - 45 °C
Max. Počet pro sériové zapojení 4 baterie (nekombinujte sériové zapojení s paralelním zapojením)
Max. počet pro paralelní připojení 4 baterie (nekombinujte sériové zapojení s paralelním zapojením)
Materiál pouzdra ABS
Kategorie ochrany IP65
Bluetooth Ne


Poznámky
 • Tato baterie je určena pro použití jako baterie s hlubokým cyklem, a proto ji nelze používat jako startovací baterii.
 • Až čtyři tyto 12V,8V baterie IMPROVE LiFePO4 lze zapojit do série.
  Počet možných paralelních zapojení těchto baterií není ve skutečnosti omezen, výrobce však doporučuje paralelní zapojení maximálně čtyř baterií.
 • Výrobce nedoporučuje kombinaci sériového a paralelního zapojení. Cílem těchto doporučení je zajistit provozní spolehlivost jednotlivých baterií nebo celé bateriové banky.
  Při sériové a paralelní kombinaci několika baterií v bateriové bance jsou kladeny obzvláště vysoké nároky jak na kabeláž, tak na následný způsob využití baterií. Nedodržení tohoto požadavku může snadno vést k nevyváženému nabíjení jednotlivých baterií během provozu a při zatížení k nespolehlivému provozu celé bateriové banky.
 • Pokud chcete tyto lithiové baterie IMPROVE zapojit sériově nebo paralelně nebo (v rozporu s doporučením výrobce) zřídit a provozovat bateriovou banku složenou ze sériového a paralelního zapojení, měli byste dbát na následující:
 1. Před jejich sériovým nebo paralelním zapojením s ostatními bateriemi plně nabijte každou jednotlivou baterii LiFePO4 zvlášť pomocí nabíječky LiFePO4 s napětím 14,6 V.
 2. Po úplném nabití nechte každý jednotlivý LiFePO4 akumulátor 2 hodiny stát, než jej zapojíte do série nebo paralelně s ostatními akumulátory. Tím zajistíte, že se stav nabití jednotlivých článků baterie může vyrovnat.
 3. Po sériovém nebo paralelním zapojení nebo po sestavení bateriové banky složené ze sériových a paralelních zapojení byste měli opět počkat alespoň 2 hodiny, aby se stav nabití jednotlivých baterií mohl vzájemně vyrovnat.
 4. V budoucnu plně nabijte jednotlivé baterie LiFePO4 v bateriové bance samostatně každé 3 měsíce a měňte polohu jednotlivých baterií v bateriové bance bez ohledu na to, zda jsou zapojeny sériově nebo paralelně. (Příklad: Pokud byla baterie dříve v poloze "A", změňte tuto baterii na polohu "B").
  Tímto postupem zajistíte dlouhodobě stabilní a spolehlivý provoz bateriové banky LiFePO4.

Dokumenty

en-flag Manuální
PDF, 54,51 MB

Co říkají ostatní zákazníci SVB

100% originální recenze
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Zákazníci se ptají zákazníků

Zeptejte se dalších zákazníků SVB, kteří si u nás tento produkt již zakoupili, na vaše zkušenosti.

Váš dotaz bude automaticky předán ostatním zákazníkům SVB a váš dotaz bude zveřejněn na stránce produktu. Nepokládejte prosím dotazy, na které může odpovědět pouze tým SVB - například na stav objednávky nebo dostupnost produktu. Můžete se také obrátit na náš tým SVB e-mailem na adrese: na adrese info@svb24.com nebo telefonicky na čísle: +49 (0)421-57290-0 .

 • Více "Zákazníci se ptají zákazníků" k dispozici v následujících dostupných jazycích :
 • Státní vlajka Italiano
 • Státní vlajka Deutsch
Zatím nebyly položeny žádné otázky. Buďte první, kdo položí otázku!