LIONTRON LiFePO4 Smart LX Arctic - Lodní lithiová baterie / BMS / Integrovaný ohřívač / IP67

SVB Cena: 1 006,59 €
Uložíte: 15%
1 183,57 €
Včetně daně, bez dopravy.
Dostupné v rámci 4-6 dny
Oznámení o doručení:
ks.
Číslo článku
31271
Modelno
LISMART12100LX-MA
Popis
LIONTRON - Lithium-Batterie BMS LiFePO4 Smart LX Artic - Marine
Typ baterie
Lithium (LifePO4)
Provozní napětí
12 V
Bluetooth
Ano
Integrovaná tepelná podložka
Ano
Třída ochrany IP
IP67
Délka
34,8 cm
Šířka
17 cm
Výška
20,8 cm
Hmotnost
15,5 kg
Zamýšlené použití
Není specifikováno
Oznámení o doručení

Podrobnosti o produktu

Lithiové baterie Liontron LiFePO4 LX Arctic pro lodě jsou plnohodnotnou náhradou olověných baterií s výrazně nižší hmotností a všemi výhodami technologie lithium-železo-fosfátu. Integrovaná tepelná podložka zajišťuje maximální nabíjecí výkon i při poklesu teplot až na -30 °C. Lithiové baterie Liontron LX splňují nejvyšší nároky, nabízejí maximální bezpečnost a dlouhou životnost. Jsou proto ideální pro použití jako spotřebitelské baterie. Součástí balení je Bluetooth monitor baterie pro chytrý telefon nebo tablet (Android nebo iOS).

Integrované rozhraní Bluetooth umožňuje pohodlné monitorování baterie prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu (Android nebo iOS), což zajišťuje, že jsou vždy k dispozici všechny důležité údaje o baterii, jako je napětí baterie, nabíjecí/vybíjecí proud, teplota baterie, stav nabití (%), zbývající nebo celková kapacita, počet cyklů atd....

Ať už jsou baterie Liontron LiFePO4 Smart BMS LX určeny pro použití v mobilních zařízeních, solárních panelech nebo jiných aplikacích, představují spolehlivý a dlouhotrvající zdroj energie, který splňuje dnešní náročné požadavky - optimální výkon a dlouhá životnost jsou zaručeny.
Technologie LIONTRON ARCTIC

Integrovaná tepelná podložka zajišťuje maximální nabíjecí výkon i při poklesu teplot až na -30 °C. Integrovaný systém správy baterií (BMS) zapíná vyhřívání automaticky v případě potřeby, takže se můžete vždy spolehnout na výkon baterií.

Technologie LIONTRON MARINE

Baterie LIONTRON jsou vyrobeny v souladu se stupněm krytí IP67, a jsou proto odolné proti prachu, nečistotám, stříkající vodě a vodním proudům. Ideální pro použití na palubě.


Nejbezpečnější lithiová technologie - LiFePO4

Technologie LiFePO4 této baterie je nejen mimořádně výkonná, ale také nejbezpečnější na trhu.
Integrovaný systém řízení baterie (BMS) zajišťuje neustálé monitorování článků baterie a chrání je před přebíjením, přepětím a přehřátím a také zajišťuje, aby stav nabití článků zůstal v rovnováze (vyvažování). Předčasnému selhání v důsledku vlivů prostředí nebo nesprávného používání systém BMS předem zabrání.

Výhody lithiové technologie

Vysoká hustota energie:
Lithiové baterie mají vyšší hustotu energie než jiné typy baterií, což znamená, že mohou uchovávat více energie v menším a lehčím balení. Přibližně o 40 % lehčí než srovnatelný olověný akumulátor.

Provoz v částečně nabitém stavu:
Na rozdíl od požadavků na tradiční typy olověných/kyselinových baterií lze lithiové baterie provozovat v částečně nabitém stavu bez ztráty energie, takže se očekává prodloužení jejich životnosti.

Nízké samovybíjení:
Lithiové baterie mají nižší míru samovybíjení než jiné typy baterií, což znamená, že je lze skladovat po delší dobu bez ztráty energie.

Dlouhá životnost:
Lithiové baterie mají delší životnost než jiné typy baterií, což znamená, že mohou projít více nabíjecími cykly, než je třeba je vyměnit.

Rychlé nabíjení:
Rychlé nabíjení: Lithiové baterie lze nabíjet rychle a jejich dobíjení obecně trvá kratší dobu než u jiných typů baterií.

Šetrnější k životnímu prostředí:
Lithiové baterie jsou ve srovnání s jinými typy baterií šetrnější k životnímu prostředí, protože neobsahují toxické těžké kovy, jako je kadmium nebo olovo.
lithium-liontron-adv


Ocenění"Evropská cena za inovaci" v kategorii "Udržitelnost".

Baterie LIONTRON® LiFePO4 získaly ocenění "European Innovation Award" v kategorii "Udržitelnost". Toto prestižní ocenění je udělováno výrobcům a dodavatelům obytných vozů, dodávek, karavanů a příslušenství. Iniciátorem a podporovatelem tohoto ocenění jsou redakce předních evropských časopisů o karavaningu, včetně německých časopisů "Reisemobil International" a "Camping, Cars & Caravans". Porota se skládá ze 17 nezávislých odborných redaktorů evropských časopisů o karavaningu. Evropská cena za inovaci oceňuje obzvláště pozoruhodné inovace v oboru, který se vášnivě stará o kvalitu trávení volného času milionů lidí.


Technické údaje
Typ Marine-Arctic 12,8 V / 100 Ah Typ Marine-Arctic 12,8 V / 150 Ah Typ Marine-Arctic 12,8 V / 200 Ah
Jmenovitá kapacita 100 Ah / 1280 Wh 150 Ah / 1920 Wh 200 Ah / 2560 Wh
Rozsah provozního napětí 11.0 - 14.6 V 11.0 - 14.6 V 11.0 - 14.6 V
Jmenovité napětí 12.8 V 12.8 V 12.8 V
Životnost cyklu ≥ 3000 při 80 % DOD ≥ 3000 při 80 % DOD ≥ 3000 při 80 % DOD
Nabíjecí charakteristiky CCCV / IU CCCV / IU CCCV / IU
Napětí na konci nabíjení 14.2 - 14.6V 14.2 - 14.6V 14.2 - 14.6V
Rychlé nabíjení 13.5 - 13.8V 13.5 - 13.8V 13.5 - 13.8V
Doporučený maximální nabíjecí proud 50 A 75 A 100 A
Max. nabíjecí proud 150 A 150 A 150 A
Doba trvání vybíjecího proudu 150 A 150 A 150 A
Maximální vybíjecí proud (≤20 s) 200 A 200 A 200 A
Systém řízení baterií BMS Integrovaný Integrovaný Integrovaný
Monitorování Bluetooth 4.0 s aplikací pro chytré telefony Bluetooth 4.0 s aplikací pro chytré telefony Bluetooth 4.0 s aplikací pro chytrý telefon
Aplikace / připojení Instalace na 12V, paralelní připojení je možné (sériové připojení např. na 24V není možné). Instalace 12V, paralelní připojení je možné (sériové připojení např. k 24V není možné) Instalace 12V, paralelní připojení je možné (sériové připojení např. k 24V není možné)
Integrovaná tepelná podložka ANO ANO ANO
Ochrana IP67 IP67 IP67
Teplotní rozsah (vybíjení) -20°C .. +60°C -20°C .. +60°C -20°C .. +60°C
Teplotní rozsah (nabíjení) 0°C .. +45°C 0°C .. +45°C 0°C .. +45°C
Teplotní rozsah (skladování) -40°C .. +60°C -40°C .. +60°C -40°C .. +60°C
Připojení pólu baterie M8 M8 M8
Uspořádání pólů Kladný pól vlevo Kladný pól vlevo Kladný pól vlevo
Hmotnost 15,5 kg 19,6 kg 27,6 kg
Rozměry (D x Š x V) 348 x 170 x 208 mm 348 x 170 x 261 mm 390 x 233 x 255 mm


Poznámky k použití 12,8 V lithiových baterií LIONTRON řady LX Smart BMS
 • Baterie 12,8 V LIONTRON LX Smart BMS jsou čistě spotřebitelské baterie a neměly by se používat jako samostatné baterie pro startování spalovacích motorů nebo pro napájení výkonných tahových motorů nebo navijáků.
  => Pro použití při startování motorů má společnost LIONTRON ve své nabídce akumulátory HighCurrent 12,8 V 80Ah / CCA 1200A. (K dispozici pouze u nás na vyžádání.)

 • 12,8V baterie LIONTRON LX Smart BMS lze instalovat ve svislé poloze nebo vleže na dlouhých či úzkých stranách.

 • Baterie 12,8 V LIONTRON LX Smart BMS jsou velmi výkonné zdroje energie.
  Pro ochranu instalace před zkratem nebo přetížením musí být v bezprostřední blízkosti kladného pólu baterie namontována pojistka, jejíž kapacita musí odpovídat požadavkům instalace.

 • Paralelně mohou být zapojeny pouze baterie stejného typu a modelu. Akumulátor LiFePO4 by nikdy neměl být připojen přímo k olověnému/kyselinovému akumulátoru, jinak nevyhnutelně vzniknou problémy kvůli velmi rozdílným nabíjecím a vybíjecím charakteristikám.

 • Při použití olověného/kyselinového startovacího akumulátoru a spotřebního akumulátoru LiFePO4 se doporučuje použít nabíječku mezi akumulátory (nazývanou také B2B nebo posilovač nabíjení) pro nabíjení akumulátorů přes alternátor pro akumulátor LiFePO4. Zařízení B2B zajišťuje optimální nabíjení baterie LiFePO4 a při správné volbě slouží B2B také k omezení proudu a ochraně méně výkonných alternátorů před tepelným přetížením.
  .
 • Akumulátory LIONTRON LX Smart BMS 12,8 V se stejnou kapacitou lze zapojit paralelně. Baterie od různých výrobců nebo různých typů by se neměly kombinovat.

  Před vzájemným propojením musí být baterie vyrovnány. Při dodání z výroby jsou baterie nabité na přibližně 20 %. Před jejich paralelním spojením je proto vhodné je nejprve plně nabít.

  Pro paralelní spojení, tj. pro vzájemné propojení baterií, by se měly používat pouze kabely se stejným průřezem a délkou. Spotřebiče a nabíjecí zařízení by měly být připojeny ke kladnému pólu první baterie a zápornému pólu poslední baterie. Jen tak lze zajistit, aby všechny paralelně zapojené baterie byly stejně zatížené a nabité.

  Paralelní zapojení několika baterií vede k vyšší proudové zatížitelnosti. Ve spojení se silnými spotřebiči je však třeba dbát na to, aby nebyly překročeny přípustné limity vybíjecího proudu. (Podrobnosti naleznete v technickém listu příslušných baterií.)

 • Sériové propojení (sériové zapojení) baterií LIONTRON LX Smart BMS 12,8 V není povoleno! V opačném případě může dojít k závadě a ztrátě nároku na záruku/záruku.
  Společnost LIONTRON má ve svém sortimentu také baterie 25,6 V LIONTRON LX Smart BMS.

 • Akumulátory 12,8 V LIONTRON LX Smart BMS se nesmí připojovat s opačnou polaritou, jinak dojde k neopravitelnému poškození elektroniky BMS, které si vyžádá výměnu BMS na náklady uživatele.
  Baterie 12,8 V LIONTRON LX Smart BMS mají velmi nízkou míru samovybíjení. Pokud se baterie delší dobu nepoužívá, neměla by se před uskladněním plně nabít, ale pouze na max. 80 % a stav nabití by měl být zkontrolován nejpozději po 1 roce. Stav nabití (SOC) lze snadno zkontrolovat prostřednictvím aplikace LIONTRON.Poznámky k nabíjení baterií LIONTRON LX Smart BMS 12,8 V

Doporučené nabíjecí napětí: 14,2 až 14,6 V
Plovákové nabíjecí napětí: 13,5 až 13,8 V
Doporučený nabíjecí proud: Doporučený proud závisí na kapacitě, viz hodnoty v datovém listu příslušné baterie.
- Nabíjení přes alternátor by mělo být prováděno pomocí nabíječky baterie (B2B).
Teplotní rozsah nabíjení: 0 až 50 °C
Přestože lithiové baterie můžete vybíjet při teplotách až -20 °C, nikdy by se neměly nabíjet při teplotách pod bodem mrazu (0 °C).

Dokumenty

de-flag Brožura
PDF, 5,51 MB
de-flag Datový list
PDF, 354,84 KB
de-flag Datový list
PDF, 347,39 KB
de-flag Datový list
PDF, 344,29 KB
de-flag Manuální
PDF, 327,98 KB
de-flag Manuální
PDF, 2,98 MB
en-flag Certifikát
PDF, 230,55 KB
en-flag Certifikát
PDF, 230,63 KB
en-flag Certifikát
PDF, 140,06 KB
en-flag Certifikát
PDF, 140,07 KB
en-flag Certifikát
PDF, 140,09 KB
en-flag Certifikát
PDF, 230,53 KB
en-flag Datový list
PDF, 307,00 KB
en-flag Datový list
PDF, 318,43 KB
en-flag Datový list
PDF, 316,56 KB
en-flag Manuální
PDF, 519,13 KB
fr-flag Datový list
PDF, 378,93 KB
fr-flag Datový list
PDF, 322,51 KB
fr-flag Datový list
PDF, 339,77 KB

Co říkají ostatní zákazníci SVB

100% originální recenze
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Zákazníci se ptají zákazníků

Zeptejte se dalších zákazníků SVB, kteří si u nás tento produkt již zakoupili, na vaše zkušenosti.

Váš dotaz bude automaticky předán ostatním zákazníkům SVB a váš dotaz bude zveřejněn na stránce produktu. Nepokládejte prosím dotazy, na které může odpovědět pouze tým SVB - například na stav objednávky nebo dostupnost produktu. Můžete se také obrátit na náš tým SVB e-mailem na adrese: na adrese info@svb24.com nebo telefonicky na čísle: +49 (0)421-57290-0 .

Zatím nebyly položeny žádné otázky. Buďte první, kdo položí otázku!